LD39150DT33-R
DigiKeys varenummer
497-6448-2-ND - Tape & Reel (TR)
497-6448-1-ND - Afskåret tape (CT)
497-6448-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
LD39150DT33-R
Beskrivelse
IC REG LINEAR 3.3V 1.5A DPAK
Producentens standard leveringstid
14 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
PMIC – Spændingsregulatorer – Lineære Positiv Fast 1 Output 1,5A DPAK
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
LD39150DT33-R Modeller
Kategori
Strøm - Output
Mfr
Strøm - Hvilestrøm (Iq)
2.5 mA
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
PSRR
65dB – 55dB (120Hz – 1kHz)
Varestatus
Aktiv
Beskyttelsesfunktioner
Overstrøm, Overtemperatur
Outputkonfiguration
Driftstemperatur
-40°C – 125°C (TJ)
Udgangstype
Monteringstype
Overflademontering
Antal regulatorer
1
Pakke/hus
TO-252-3, DPAK (2 ledere + tab), SC-63
Spænding - Input (maks.)
6V
Leverandørs enhedspakning
DPAK
Spænding - Output (min./fast)
3,3V
Grundlæggende varenummer
Spændingsdropout (maks.)
0,4V @ 1,5A