L78L12ABUTR
DigiKeys varenummer
497-7768-2-ND - Tape & Reel (TR)
497-7768-1-ND - Afskåret tape (CT)
497-7768-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
L78L12ABUTR
Beskrivelse
IC REG LINEAR 12V 100MA SOT89-3
Producentens standard leveringstid
14 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
PMIC – Spændingsregulatorer – Lineære Positiv Fast 1 Output 100mA SOT-89-3
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
L78L12ABUTR Modeller
Kategori
Strøm - Hvilestrøm (Iq)
6 mA
Mfr
Strøm - Forsyning (maks.)
6.5 mA
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
PSRR
42dB (120Hz)
Varestatus
Aktiv
Beskyttelsesfunktioner
Overstrøm, Overtemperatur, Kortslutning
Outputkonfiguration
Driftstemperatur
-40°C – 125°C
Udgangstype
Monteringstype
Overflademontering
Antal regulatorer
1
Pakke/hus
TO-243AA
Spænding - Input (maks.)
35V
Leverandørs enhedspakning
SOT-89-3
Spænding - Output (min./fast)
12V