DI78L12UAB
DigiKeys varenummer
4878-DI78L12UABTR-ND - Tape & Reel (TR)
4878-DI78L12UABCT-ND - Afskåret tape (CT)
4878-DI78L12UABDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
DI78L12UAB
Beskrivelse
IC REG LINEAR 12V 100MA SOT89
Producentens standard leveringstid
9 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
PMIC – Spændingsregulatorer – Lineære Positiv Fast 1 Output 100mA SOT-89
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
DI78L12UAB Modeller
Kategori
Spænding - Output (min./fast)
12V
Mfr
Strøm - Output
Serie
Strøm - Hvilestrøm (Iq)
6.5 mA
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
PSRR
42dB (120Hz)
Varestatus
Aktiv
Beskyttelsesfunktioner
Overstrøm, Overtemperatur, Kortslutning
Outputkonfiguration
Driftstemperatur
-40°C – 125°C (TJ)
Udgangstype
Monteringstype
Overflademontering
Antal regulatorer
1
Pakke/hus
TO-243AA
Spænding - Input (maks.)
35V