RNCA0603BTC140R kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Ny hos DigiKey
Billede for RNCA0603BTC140R er ikke tilgængeligt
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
RNCA0603BTC140R
DigiKeys varenummer
738-RNCA0603BTC140RTR-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
RNCA0603BTC140R
Beskrivelse
RES, AUTO, 0603, 140 OHM, 0.1%,
Detaljeret beskrivelse
140 Ohms ±0,1% 0,1W, 1/10W Chipmodstand 0603 (1608 metrisk) Automotive AEC-Q200, Fugtresistent Tyndfilm
EDA/CAD-modeller
RNCA0603BTC140R Modeller
Temperaturkoefficient
±50ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Pakke/hus
0603 (1608 metrisk)
Størrelse/dimension
0,063" L x 0,031" B (1,60mm x 0,80mm)
Effekt (Watt)
Højde - Monteret (maks.)
0,018" (0,45mm)