RNCA0603BTE140K kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Ny hos DigiKey
Billede for RNCA0603BTE140K er ikke tilgængeligt
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
RNCA0603BTE140K
DigiKeys varenummer
738-RNCA0603BTE140KTR-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
RNCA0603BTE140K
Beskrivelse
RES, AUTO, 0603, 140 KOHM, 0.1%,
Detaljeret beskrivelse
140 Ohms ±0,1% 0,1W, 1/10W Chipmodstand 0603 (1608 metrisk) Automotive AEC-Q200, Fugtresistent Tyndfilm
EDA/CAD-modeller
RNCA0603BTE140K Modeller
Temperaturkoefficient
±25ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Størrelse/dimension
0,063" L x 0,031" B (1,60mm x 0,80mm)
Effekt (Watt)
Højde - Monteret (maks.)
0,018" (0,45mm)