MINT2270A1976E02
DigiKeys varenummer
MINT2270A1976E02-ND
Producenter
Producentens varenummer
MINT2270A1976E02
Beskrivelse
AC/DC CONVERTER 5V 24V 270W
Producentens standard leveringstid
18 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Åben ramme AC-DC-omformere 2 Output 5V 24V 100 – 240VAC Indgang
Kategori
Effekt (Watt)
Mfr
Applikationer
Medicinal
Serie
Spænding - Isolering
4 kV
Emballage
Bulk
Effektivitet
90%
Varestatus
Aktiv
Driftstemperatur
0°C – 70°C (med reduktion)
Type
Åben ramme
Funktioner
Justerbart output, Fjernbetjent til/fra, Fjernkontrol
Antal output
2
Monteringstype
Chassismontering
Spænding - Input
100 – 240VAC
Størrelse/dimension
7,17" L x 3,35" B x 1,17" H (182,0mm x 85,0mm x 29,6mm)
Spænding - Output 1
5V
Godkendelsesagentur
CE, cURus, DEMKO
Spænding - Output 2
24V
Minimum belastning krævet
No
Strøm - Output 1
200 mA
Grundlæggende varenummer
Strøm - Output 2
11.3 A