EFM8BB50F16G-A-QFN12
DigiKeys varenummer
336-EFM8BB50F16G-A-QFN12-ND
Producenter
Producentens varenummer
EFM8BB50F16G-A-QFN12
Beskrivelse
IC MCU 8BIT 16KB FLASH QFN12
Producentens standard leveringstid
12 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
CIP-51 8051 Busy Bee Mikrocontrollere IC 8-bit 50MHz 16KB (16K x 8) FLASH 12-QFN (2x2)
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
EFM8BB50F16G-A-QFN12 Modeller
Kategori
Programs hukommelsesstørrelse
Mfr
Programs hukommelsetype
FLASH
Serie
RAM-størrelse
512 x 8
Emballage
Strip
Spænding - Forsyning (Vcc/Vdd)
1,8V – 5,5V
Varestatus
Aktiv
Datakonvertere
A/D 16x12b SAR
Central processor
CIP-51 8051
Oscillatortype
Intern
Kernestørrelse
8-bit
Driftstemperatur
-40°C – 85°C (TA)
Hastighed
50MHz