DRA-CN024D24
DRA-CN024D24
Relay Basics - Another Teaching Moment | DigiKey Electronics
DRA-CN024D24
DigiKeys varenummer
CC1747-ND
Producenter
Producentens varenummer
DRA-CN024D24
Beskrivelse
SSR RELAY SPST-NO 3.5A 0-24V
Producentens standard leveringstid
8 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Solid State Fotokoblet relæ (fotorelæ) SPST-NO (1 Form A) Modul
EDA/CAD-modeller
DRA-CN024D24 Modeller
Kategori
Spænding - Input
15 – 30VDC
Mfr
Spænding - Belastning
0 V ~ 24 V
Serie
Belastningsstrøm
3.5 A
Emballage
Bulk
Termineringsudformning
Skrueterminal
Driftstemperatur
-25°C – 60°C