PFDF.050.2
DigiKeys varenummer
486-3530-2-ND - Tape & Reel (TR)
486-3530-1-ND - Afskåret tape (CT)
486-3530-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
PFDF.050.2
Beskrivelse
PTC RESET FUSE 60V 550MA 2018
Producentens standard leveringstid
22 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Polymerisk Nulstilbare sikringer PTC 60V 550 mA Ih Overflademontering 2018 (5045 metrisk)
Kategori
Tid til udløs
3 s
Producenter
SCHURTER Inc.
Modstand - Indledende (Ri) (min.)
200 mOhms
Serie
Modstand - Stift udløs (R1) (maks.)
1 Ohms
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Driftstemperatur
-40°C – 85°C
Varestatus
Aktiv
Monteringstype
Overflademontering
Type
Polymerisk
Pakke/hus
2018 (5045 metrisk)
Spænding - Maks.
60V
Størrelse/dimension
0,200" L x 0,180" B (5,08mm x 4,58mm)
Strøm - Hold (Ih) (maks.)
550 mA
Tykkelse (maks.)
0,043" (1,09mm)
Strøm - Udløs (It)
1.2 A
Godkendelsesagentur
cURus, TUV
Strøm - Maks.
10 A