2920L260/33DR
DigiKeys varenummer
18-2920L260/33DRTR-ND - Tape & Reel (TR)
18-2920L260/33DRCT-ND - Afskåret tape (CT)
18-2920L260/33DRDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
2920L260/33DR
Beskrivelse
POLYSWITCH RESETTABLE PPTC
Producentens standard leveringstid
13 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Polymerisk Nulstilbare sikringer PTC 33V 2.6 A Ih Overflademontering 2920 (7351 metrisk), konkav
Kategori
Tid til udløs
15 s
Producenter
Littelfuse Inc.
Modstand - Indledende (Ri) (min.)
20 mOhms
Serie
Modstand - Stift udløs (R1) (maks.)
75 mOhms
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Driftstemperatur
-40°C – 85°C
Varestatus
Aktiv
Monteringstype
Overflademontering
Type
Polymerisk
Pakke/hus
2920 (7351 metrisk), konkav
Spænding - Maks.
33V
Størrelse/dimension
0,290" L x 0,202" B (7,36mm x 5,12mm)
Strøm - Hold (Ih) (maks.)
2.6 A
Tykkelse (maks.)
0,071" (1,80mm)
Strøm - Udløs (It)
5 A
Godkendelsesagentur
cURus
Strøm - Maks.
40 A