CL10A475MQ8NNWC kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Parametrisk ækvivalent
Samsung Electro-Mechanics
På lager: 442.301
Datablad
Parametrisk ækvivalent
KEMET
På lager: 13.780
Datablad
KEMET
YAGEO
TDK
Murata Electronics
Murata Electronics
Taiyo Yuden
Taiyo Yuden
4.7 µF ±20% 6,3V Keramiske kondensatorer X5R 0603 (1608 metrisk)
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
CL10A475MQ8NNWC
DigiKeys varenummer
1276-CL10A475MQ8NNWCTR-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
CL10A475MQ8NNWC
Beskrivelse
CAP CER 4.7UF 6.3V X5R 0603
Producentens standard leveringstid
31 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Driftstemperatur
-55°C – 85°C
Serie
Applikationer
Emballage
Tape & Reel (TR)
Monteringstype
Varestatus
Aktiv
Pakke/hus
0603 (1608 metrisk)
Kapacitans
Størrelse/dimension
0,063" L x 0,031" B (1,60mm x 0,80mm)
Tolerance
±20%
Tykkelse (maks.)
0,035" (0,90mm)