JMK107BJ475MAHT
DigiKeys varenummer
587-4903-2-ND - Tape & Reel (TR)
587-4903-1-ND - Afskåret tape (CT)
587-4903-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
JMK107BJ475MAHT
Beskrivelse
CAP CER 4.7UF 6.3V X5R 0603
Producentens standard leveringstid
12 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
4.7 µF ±20% 6,3V Keramiske kondensatorer X5R 0603 (1608 metrisk)
EDA/CAD-modeller
JMK107BJ475MAHT Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 85°C
Mfr
Klassificeringer
AEC-Q200
Serie
Applikationer
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Monteringstype
Varestatus
Aktiv
Pakke/hus
0603 (1608 metrisk)
Kapacitans
Størrelse/dimension
0,063" L x 0,031" B (1,60mm x 0,80mm)
Tolerance
±20%
Tykkelse (maks.)
0,035" (0,90mm)