CL05C2R7CB5NNNC det er forældet og fremstilles ikke længere.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Direkte
Murata Electronics
På lager: 725.691
Datablad
Direkte
Taiyo Yuden
På lager: 592
Datablad
Vishay Vitramon
På lager: 0
Opgradering
Murata Electronics
2.7 pF ±0,25pF 50V Keramiske kondensatorer C0G, NP0 0402 (1005 metrisk)
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
CL05C2R7CB5NNNC
DigiKeys varenummer
1276-1680-2-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
CL05C2R7CB5NNNC
Beskrivelse
CAP CER 2.7PF 50V C0G/NP0 0402
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
EDA/CAD-modeller
CL05C2R7CB5NNNC Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Varestatus
Forældet
Størrelse/dimension
0,039" L x 0,020" B (1,00mm x 0,50mm)
Tolerance
±0,25pF
Tykkelse (maks.)
0,022" (0,55mm)