50MXC15000MEFCSN35X50
DigiKeys varenummer
1189-50MXC15000MEFCSN35X50-ND
Producenter
Producentens varenummer
50MXC15000MEFCSN35X50
Beskrivelse
CAP ALUM 15000UF 20% 50V SNAP TH
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
15000 µF 50 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse - Snap-in 3000 timer @ 105°C
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
50MXC15000MEFCSN35X50 Modeller
Kategori
Polarisering
Polar
Mfr
Applikationer
Serie
Rippel strøm @ lav frekvens
4.77 A @ 120 Hz
Emballage
Bulk
Rippel strøm @ høj frekvens
5.4855 A @ 10 kHz
Varestatus
Ikke til nye design
Lederafstand
0,394" (10,00mm)
Kapacitans
Størrelse/dimension
1,378" diam. (35,00mm)
Tolerance
±20%
Højde - Monteret (maks.)
2,047" (52,00mm)
Spænding - Nominel
50 V
Monteringstype
Levetid @ temp.
3000 timer @ 105°C
Pakke/hus
Radial, Dåse - Snap-in
Driftstemperatur
-40°C – 105°C