381LX153M050A052 er ikke på lager og kan placeres på restordre.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Parametrisk ækvivalent
Cornell Dubilier Knowles
På lager: 2.048
Datablad
Parametrisk ækvivalent
Cornell Dubilier Knowles
På lager: 0
Datablad
Rubycon
På lager: 90
Rubycon
Nichicon
På lager: 347
Nichicon
På lager: 325
15000 µF 50 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse - Snap-in 3000 timer @ 105°C
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
381LX153M050A052
DigiKeys varenummer
338-2299-ND
Producenter
Producentens varenummer
381LX153M050A052
Beskrivelse
CAP ALUM 15000UF 20% 50V SNAP TH
Detaljeret beskrivelse
Rippel strøm @ lav frekvens
4.8 A @ 120 Hz
Rippel strøm @ høj frekvens
5.5 A @ 20 kHz
Lederafstand
0,394" (10,00mm)
Kapacitans
Størrelse/dimension
1,378" diam. (35,00mm)
Tolerance
±20%
Højde - Monteret (maks.)
2,047" (52,00mm)
Spænding - Nominel
50 V
Monteringstype
Levetid @ temp.
3000 timer @ 105°C
Driftstemperatur
-40°C – 105°C