R12P212S/R8
DigiKeys varenummer
945-2067-5-ND
Producenter
Producentens varenummer
R12P212S/R8
Beskrivelse
DC DC CONVERTER 12V 2W
Producentens standard leveringstid
23 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Isoleret modul DC-DC-omformere 1 Output 12V 167mA 10,8V - 13,2V Indgang
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
R12P212S/R8 Modeller
Kategori
Strøm - Output (maks.)
167mA
Mfr
Effekt (Watt)
2 W
Serie
Spænding - Isolering
8 kV
Emballage
Rør
Applikationer
ITE (kommerciel), Medicinal
Varestatus
Aktiv
Driftstemperatur
-40°C – 85°C
Type
Isoleret modul
Effektivitet
0.87
Antal output
1
Monteringstype
Hulmontering
Spænding - Input (min.)
10,8V
Pakke/hus
7-SIP-modul, 4 ledere
Spænding - Input (maks.)
13,2V
Størrelse/dimension
0,77" L x 0,39" B x 0,49" H (19,7mm x 9,8mm x 12,5mm)