PMC-1401S1520
DigiKeys varenummer
2010-1287-2-ND - Tape & Reel (TR)
2010-1287-1-ND - Afskåret tape (CT)
2010-1287-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
PMC-1401S1520
Beskrivelse
SWITCH REED SPST-NO 1A 140V
Producentens standard leveringstid
12 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Reed med glas hoveddel Reed-kontakter SPST-NO 15 – 20AT Driftsområde 10W 1A (AC/DC) 140 V Overflademontering
Kategori
Spænding - Switching DC
200 V
Producenter
PIC GmbH
Effekt - Nominel
10W
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Driftstid
1 ms
Varestatus
Aktiv
Frakoblingstid
0.4 ms
Type
Reed med glas hoveddel
Monteringstype
Overflademontering
Kredsløb
SPST-NO
Termineringsudformning
Aksial
Driftsområde
15 – 20AT
Længde - Samlet
0,724" (18,40mm)
Frakoblingsområde
4AT
Størrelse - Krop
0,091" diam. x 0,559" L (2,30mm x 14,20mm)
Strøm - Switching
1A (AC/DC)
Driftstemperatur
-60°C – 155°C
Spænding - Switching AC
140 V
Strøm - Bære
1,2A (AC/DC)