SW GP560/15-20 AT
DigiKeys varenummer
374-1336-ND
Producenter
Producentens varenummer
SW GP560/15-20 AT
Beskrivelse
SWITCH REED SPST-NO 1A 125V
Producentens standard leveringstid
8 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Reed med glas hoveddel Reed-kontakter SPST-NO 10 – 50AT Driftsområde 10VA 1A (AC/DC) 125 V Hulmontering
Kategori
Spænding - Switching DC
100 V
Producenter
Standex-Meder Electronics
Effekt - Nominel
10VA
Serie
Driftstid
0.6 ms
Emballage
Bulk
Frakoblingstid
0.1 ms
Varestatus
Aktiv
Monteringstype
Hulmontering
Type
Reed med glas hoveddel
Termineringsudformning
Aksial
Kredsløb
SPST-NO
Længde - Samlet
2,126" (54,00mm)
Driftsområde
10 – 50AT
Størrelse - Krop
0,091" diam. x 0,559" L (2,30mm x 14,20mm)
Frakoblingsområde
6 – 21AT
Driftstemperatur
-40°C – 125°C
Strøm - Switching
1A (AC/DC)
Kapacitans
0.2 pF
Spænding - Switching AC
125 V
Strøm - Bære
1,5A (AC/DC)