LCA10-14-L
DigiKeys varenummer
298-9974-ND
Producenter
Producentens varenummer
LCA10-14-L
Beskrivelse
CONN TERM RECT LUG 10 AWG #1/4
Producentens standard leveringstid
10 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Terminaler – Firkantede stikforbindelser Kabelsko, Jording 10 AWG 1/4 stift
Kategori
Monteringstype
Frithængende (In-Line)
Producenter
Panduit Corp
Terminering
Krympe, Cylinder
Serie
Trådtykkelse
10 AWG
Emballage
Bulk
Isolering
Ikke-isoleret
Varestatus
Aktiv
Kontaktfinish
Elektro-tin
Terminaltype
Kabelsko, Jording
Kontaktmateriale
Kobber
Stift/tab-størrelse
1/4 stift
Diameter - Cylinder ID
0,130" (3,30mm)
Terminaludformning
Enkelt stifthul
Diameter - Cylinder UD
0,220" (5,59mm)
Stifttykkelse
0,050" (1,27mm)
Diameter - Ring-id
0,270" (6,86mm)
Længde - Samlet
1,160" (29,46mm)
Grundlæggende varenummer
Bredde - Ydre kanter
0,420" (10,67mm)