ERJ-6GEYJ822V
DigiKeys varenummer
P8.2KATR-ND - Tape & Reel (TR)
P8.2KACT-ND - Afskåret tape (CT)
P8.2KADKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
ERJ-6GEYJ822V
Beskrivelse
RES SMD 8.2K OHM 5% 1/8W 0805
Detaljeret beskrivelse
8.2 kOhms ±5% 0,125W, 1/8W Chipmodstand 0805 (2012 metrisk) Automotive AEC-Q200 Tykfilm
EDA/CAD-modeller
ERJ-6GEYJ822V Modeller
Temperaturkoefficient
±200ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Størrelse/dimension
0,079" L x 0,049" B (2,00mm x 1,25mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,028" (0,70mm)