RMCF0805JT8K20
DigiKeys varenummer
RMCF0805JT8K20TR-ND - Tape & Reel (TR)
RMCF0805JT8K20CT-ND - Afskåret tape (CT)
RMCF0805JT8K20DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
RMCF0805JT8K20
Beskrivelse
RES 8.2K OHM 5% 1/8W 0805
Detaljeret beskrivelse
8.2 kOhms ±5% 0,125W, 1/8W Chipmodstand 0805 (2012 metrisk) Automotive AEC-Q200 Tykfilm
EDA/CAD-modeller
RMCF0805JT8K20 Modeller
Temperaturkoefficient
±200ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Størrelse/dimension
0,079" L x 0,049" B (2,00mm x 1,25mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,026" (0,65mm)