EEU-FR1H271B er ikke på lager og kan placeres på restordre.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Direkte
Panasonic Industry
På lager: 12
Datablad
Direkte
Panasonic Industry
På lager: 0
Datablad
Parametrisk ækvivalent
På lager: 553
Parametrisk ækvivalent
På lager: 370
På lager: 86
Similar
Chemi-Con
På lager: 2.636
Similar
Chemi-Con
Nichicon
Nichicon
Rubycon
Rubycon
På lager: 898
270 µF 50 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse 10000 timer @ 105°C
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
EEU-FR1H271B
DigiKeys varenummer
P15376CT-ND - Afskåret tape (CT)
P15376TB-ND - Tape & Box (TB)
Producenter
Producentens varenummer
EEU-FR1H271B
Beskrivelse
CAP ALUM 270UF 20% 50V RADIAL TH
Detaljeret beskrivelse
EDA/CAD-modeller
EEU-FR1H271B Modeller
Rippel strøm @ lav frekvens
1.323 A @ 120 Hz
Serie
Rippel strøm @ høj frekvens
1.89 A @ 100 kHz
Emballage
Afskåret tape (CT)
Tape & Box (TB)
Impedans
23 mOhms
Lederafstand
0,197" (5,00mm)
Kapacitans
Størrelse/dimension
0,394" diam. (10,00mm)
Tolerance
±20%
Højde - Monteret (maks.)
0,866" (22,00mm)
Spænding - Nominel
50 V
Monteringstype
Levetid @ temp.
10000 timer @ 105°C
Driftstemperatur
-40°C – 105°C