EKZE500ELL271MJ20S er ikke på lager og kan placeres på restordre.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Parametrisk ækvivalent
Chemi-Con
På lager: 2.636
Datablad
Parametrisk ækvivalent
Chemi-Con
På lager: 800
Datablad
Similar
Panasonic Industry
På lager: 12
Similar
Panasonic Industry
På lager: 0
På lager: 553
Nichicon
Nichicon
Würth Elektronik
Würth Elektronik
På lager: 454
270 µF 50 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse 4000 timer @ 105°C
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
EKZE500ELL271MJ20S
DigiKeys varenummer
565-1710-ND
Producenter
Producentens varenummer
EKZE500ELL271MJ20S
Beskrivelse
CAP ALUM 270UF 20% 50V RADIAL TH
Detaljeret beskrivelse
EDA/CAD-modeller
EKZE500ELL271MJ20S Modeller
Rippel strøm @ lav frekvens
790 mA @ 120 Hz
Serie
Rippel strøm @ høj frekvens
1.58 A @ 100 kHz
Impedans
30 mOhms
Lederafstand
0,197" (5,00mm)
Kapacitans
Størrelse/dimension
0,394" diam. (10,00mm)
Tolerance
±20%
Højde - Monteret (maks.)
0,846" (21,50mm)
Spænding - Nominel
50 V
Monteringstype
Levetid @ temp.
4000 timer @ 105°C
Pakke/hus
Radial, Dåse
Driftstemperatur
-40°C – 105°C