EEU-FR1E471Y er ikke på lager og kan placeres på restordre.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Similar
Panasonic Industry
På lager: 3.161
Datablad
Similar
Panasonic Industry
På lager: 543
Datablad
På lager: 458
På lager: 6.816
På lager: 960
Opgradering
Chemi-Con
Chemi-Con
470 µF 25 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse 8000 timer @ 105°C
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
EEU-FR1E471Y
DigiKeys varenummer
P14417-ND
Producenter
Producentens varenummer
EEU-FR1E471Y
Beskrivelse
CAP ALUM 470UF 20% 25V RADIAL TH
Detaljeret beskrivelse
EDA/CAD-modeller
EEU-FR1E471Y Modeller
Rippel strøm @ lav frekvens
930 mA @ 120 Hz
Serie
Rippel strøm @ høj frekvens
1.24 A @ 100 kHz
Emballage
Bulk
Impedans
41 mOhms
Lederafstand
0,138" (3,50mm)
Kapacitans
Størrelse/dimension
0,315" diam. (8,00mm)
Tolerance
±20%
Højde - Monteret (maks.)
0,650" (16,50mm)
Spænding - Nominel
25 V
Monteringstype
Levetid @ temp.
8000 timer @ 105°C
Driftstemperatur
-40°C – 105°C