EEU-FR1E471YB
DigiKeys varenummer
P15363CT-ND - Afskåret tape (CT)
P15363TB-ND - Tape & Box (TB)
Producenter
Producentens varenummer
EEU-FR1E471YB
Beskrivelse
CAP ALUM 470UF 20% 25V RADIAL TH
Detaljeret beskrivelse
470 µF 25 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse 8000 timer @ 105°C
EDA/CAD-modeller
EEU-FR1E471YB Modeller
Rippel strøm @ lav frekvens
930 mA @ 120 Hz
Serie
Rippel strøm @ høj frekvens
1.24 A @ 100 kHz
Emballage
Afskåret tape (CT)
Tape & Box (TB)
Impedans
41 mOhms
Lederafstand
0,197" (5,00mm)
Kapacitans
Størrelse/dimension
0,315" diam. (8,00mm)
Tolerance
±20%
Højde - Monteret (maks.)
0,650" (16,50mm)
Spænding - Nominel
25 V
Monteringstype
Levetid @ temp.
8000 timer @ 105°C
Driftstemperatur
-40°C – 105°C