EEU-FR1C562B
DigiKeys varenummer
P15344CT-ND - Afskåret tape (CT)
P15344TB-ND - Tape & Box (TB)
Producenter
Producentens varenummer
EEU-FR1C562B
Beskrivelse
CAP ALUM 5600UF 20% 16V RADIAL
Detaljeret beskrivelse
5600 µF 16 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse 10000 timer @ 105°C
EDA/CAD-modeller
EEU-FR1C562B Modeller
Rippel strøm @ lav frekvens
3.056 A @ 120 Hz
Serie
Rippel strøm @ høj frekvens
3.82 A @ 100 kHz
Emballage
Afskåret tape (CT)
Tape & Box (TB)
Impedans
14 mOhms
Lederafstand
0,295" (7,50mm)
Kapacitans
Størrelse/dimension
0,630" diam. (16,00mm)
Tolerance
±20%
Højde - Monteret (maks.)
1,063" (27,00mm)
Spænding - Nominel
16 V
Monteringstype
Levetid @ temp.
10000 timer @ 105°C
Driftstemperatur
-40°C – 105°C