EKY-160ELL562MMN3S
DigiKeys varenummer
565-EKY-160ELL562MMN3S-ND
Producenter
Producentens varenummer
EKY-160ELL562MMN3S
Beskrivelse
CAP ALUM 5600UF 20% 16V RADIAL
Producentens standard leveringstid
24 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
5600 µF 16 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse 10000 timer @ 105°C
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
EKY-160ELL562MMN3S Modeller
Kategori
Applikationer
Mfr
Rippel strøm @ lav frekvens
3.5445 A @ 120 Hz
Serie
Rippel strøm @ høj frekvens
4.17 A @ 100 kHz
Emballage
Bulk
Impedans
15 mOhms
Varestatus
Aktiv
Lederafstand
0,295" (7,50mm)
Kapacitans
Størrelse/dimension
0,709" diam. (18,00mm)
Tolerance
±20%
Højde - Monteret (maks.)
1,299" (33,00mm)
Spænding - Nominel
16 V
Monteringstype
Levetid @ temp.
10000 timer @ 105°C
Pakke/hus
Radial, Dåse
Driftstemperatur
-40°C – 105°C