EEH-AZSE102UB
DigiKeys varenummer
10-EEH-AZSE102UBCT-ND - Afskåret tape (CT)
10-EEH-AZSE102UBTB-ND - Tape & Box (TB)
Producenter
Producentens varenummer
EEH-AZSE102UB
Beskrivelse
CAP ALUMHYB 1000UF 20% 25V TH
Producentens standard leveringstid
23 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
1000 µF 25 V Aluminium – Polymerkondensatorer Radial, Dåse 11mOhm 4000 timer @ 125°C
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
EEH-AZSE102UB Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Producenter
Panasonic Industry
Klassificeringer
AEC-Q200
Serie
Applikationer
Automotive
Emballage
Afskåret tape (CT)
Tape & Box (TB)
Rippel strøm @ lav frekvens
800 mA @ 120 Hz
Varestatus
Aktiv
Rippel strøm @ høj frekvens
4 A @ 100 kHz
Type
Hybrid
Lederafstand
0,197" (5,00mm)
Kapacitans
1000 µF
Størrelse/dimension
0,394" diam. (10,00mm)
Tolerance
±20%
Højde - Monteret (maks.)
0,657" (16,70mm)
Spænding - Nominel
25 V
Monteringstype
Hulmontering
ESR (ækvivalent seriemodstand)
11mOhm
Pakke/hus
Radial, Dåse
Levetid @ temp.
4000 timer @ 125°C