RNL1E102MDS4
DigiKeys varenummer
RNL1E102MDS4-ND
Producenter
Producentens varenummer
RNL1E102MDS4
Beskrivelse
CAP ALUM POLY 1000UF 20% 25V TH
Producentens standard leveringstid
18 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
1000 µF 25 V Aluminium – Polymerkondensatorer Radial, Dåse 10mOhm 2000 timer @ 105°C
Kategori
Levetid @ temp.
2000 timer @ 105°C
Producenter
Nichicon
Driftstemperatur
-55°C – 105°C
Serie
Applikationer
Universal
Emballage
Bulk
Rippel strøm @ lav frekvens
580 mA @ 120 Hz
Varestatus
Aktiv
Rippel strøm @ høj frekvens
5.8 A @ 100 kHz
Type
Polymer
Lederafstand
0,197" (5,00mm)
Kapacitans
1000 µF
Størrelse/dimension
0,394" diam. (10,00mm)
Tolerance
±20%
Højde - Monteret (maks.)
0,689" (17,50mm)
Spænding - Nominel
25 V
Monteringstype
Hulmontering
ESR (ækvivalent seriemodstand)
10mOhm