EEH-AZS1E471B
DigiKeys varenummer
10-EEH-AZS1E471BCT-ND - Afskåret tape (CT)
10-EEH-AZS1E471BTB-ND - Tape & Box (TB)
Producenter
Producentens varenummer
EEH-AZS1E471B
Beskrivelse
CAP ALUM HYBRID 470UF 20% 25V TH
Detaljeret beskrivelse
470 µF 25 V Aluminium – Polymerkondensatorer Radial, Dåse 14mOhm 4000 timer @ 125°C
EDA/CAD-modeller
EEH-AZS1E471B Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Rippel strøm @ lav frekvens
525 mA @ 100 Hz
Rippel strøm @ høj frekvens
3.5 A @ 100 kHz
Lederafstand
0,197" (5,00mm)
Kapacitans
470 µF
Størrelse/dimension
0,394" diam. (10,00mm)
Tolerance
±20%
Højde - Monteret (maks.)
0,500" (12,70mm)
Spænding - Nominel
25 V
ESR (ækvivalent seriemodstand)
14mOhm
Levetid @ temp.
4000 timer @ 125°C