ECA-1EHG470B
DigiKeys varenummer
P19443CT-ND - Afskåret tape (CT)
P19443TB-ND - Tape & Box (TB)
Producenter
Producentens varenummer
ECA-1EHG470B
Beskrivelse
CAP ALUM 47UF 20% 25V RADIAL TH
Detaljeret beskrivelse
47 µF 25 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse 1000 timer @ 105°C
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
ECA-1EHG470B Modeller
Serie
Rippel strøm @ lav frekvens
91 mA @ 120 Hz
Rippel strøm @ høj frekvens
136.5 mA @ 100 kHz
Lederafstand
0,197" (5,00mm)
Kapacitans
Størrelse/dimension
0,197" diam. (5,00mm)
Tolerance
±20%
Højde - Monteret (maks.)
0,472" (12,00mm)
Spænding - Nominel
25 V
Monteringstype
Levetid @ temp.
1000 timer @ 105°C
Driftstemperatur
-55°C – 105°C