EKMG350ETC470ME11D
DigiKeys varenummer
565-EKMG350ETC470ME11DCT-ND - Afskåret tape (CT)
565-EKMG350ETC470ME11DTB-ND - Tape & Box (TB)
Producenter
Producentens varenummer
EKMG350ETC470ME11D
Beskrivelse
CAP ALUM 47UF 20% 35V RADIAL TH
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
47 µF 35 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse 1000 timer @ 105°C
Kategori
Polarisering
Polar
Mfr
Applikationer
Serie
Rippel strøm @ lav frekvens
90 mA @ 120 Hz
Emballage
Afskåret tape (CT)
Tape & Box (TB)
Rippel strøm @ høj frekvens
162 mA @ 100 kHz
Varestatus
Forældet
Lederafstand
0,079" (2,00mm)
Kapacitans
Størrelse/dimension
0,197" diam. (5,00mm)
Tolerance
±20%
Højde - Monteret (maks.)
0,492" (12,50mm)
Spænding - Nominel
35 V
Monteringstype
Levetid @ temp.
1000 timer @ 105°C
Pakke/hus
Radial, Dåse
Driftstemperatur
-55°C – 105°C