OD8025-12HSS
OD8025-12HSS
OD8025-12HSS
DigiKeys varenummer
1053-1257-ND
Producenter
Producentens varenummer
OD8025-12HSS
Beskrivelse
FAN AXIAL 80X25MM 12VDC WIRE
Producentens standard leveringstid
12 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Ventilator Røraksial 12VDC Kvadratisk - 80mm L x 80mm H Forseglet muffe 40,0CFM (1,12m³/min) 2 trådledere
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
OD8025-12HSS Modeller
Kategori
Støj
34,0dB
Mfr
Effekt (Watt)
2.9 W
Serie
RPM
Emballage
Boks
Terminering
2 trådledere
Varestatus
Aktiv
Driftstemperatur
14 – 158°F (–10 – 70°C)
Spænding - Nominel
Godkendelsesagentur
cURus, TUV
Størrelse/dimension
Kvadratisk - 80mm L x 80mm H
Vægt
0,191lb (86,64g)
Bredde
25,00mm
Strømklassificering (AMPS)
0,250A
Luftgennemstrømning
40,0CFM (1,12m³/min)
Materiale - Ramme
Polybutylen-terephthalat (PBT)
Statisk tryk
0,160in H2O (39,8Pa)
Materiale - Blad
Polybutylen-terephthalat (PBT)
Lejetype
Forseglet muffe
Levetid @ temp.
50000 timer @ 45°C