OD6025-24MB
OD6025-24MB
OD6025-24MB
DigiKeys varenummer
1053-1246-ND
Producenter
Producentens varenummer
OD6025-24MB
Beskrivelse
FAN AXIAL 60X25MM 24VDC WIRE
Detaljeret beskrivelse
Ventilator Røraksial 24VDC Kvadratisk - 60mm L x 60mm H Kugle 17,0CFM (0,476m³/min) 2 trådledere
EDA/CAD-modeller
OD6025-24MB Modeller
Kategori
Støj
25,0dB(A)
Mfr
Effekt (Watt)
2.2 W
Driftstemperatur
-4 – 149°F (-20 – 65°C)
Spænding - Nominel
Godkendelsesagentur
CE, cURus, TUV, UR
Størrelse/dimension
Kvadratisk - 60mm L x 60mm H
Bredde
25,00mm
Strømklassificering (AMPS)
0,090A
Luftgennemstrømning
17,0CFM (0,476m³/min)
Spændingsområde
15 – 26VDC
Statisk tryk
0,160in H2O (39,8Pa)
Materiale - Ramme
Polybutylen-terephthalat (PBT)
Lejetype
Kugle
Materiale - Blad
Polybutylen-terephthalat (PBT)
Ventilatortype
Levetid @ temp.
60000 timer @ 45°C