OD1238-48HTB
DigiKeys varenummer
1053-1167-ND
Producenter
Producentens varenummer
OD1238-48HTB
Beskrivelse
FAN AXIAL 120X38MM 48VDC TERM
Detaljeret beskrivelse
Ventilator Røraksial 48VDC Kvadratisk - 120mm L x 120mm H Kugle 100,0CFM (2,80m³/min) 2 terminaler
EDA/CAD-modeller
OD1238-48HTB Modeller
Kategori
Støj
42,0dB
Mfr
Effekt (Watt)
4.8 W
Terminering
2 terminaler
Driftstemperatur
14 – 158°F (–10 – 70°C)
Størrelse/dimension
Kvadratisk - 120mm L x 120mm H
Strømklassificering (AMPS)
0,100A
Bredde
38,00mm
Spændingsområde
28 – 56VDC
Luftgennemstrømning
100,0CFM (2,80m³/min)
Statisk tryk
0,280in H2O (69,7Pa)
Materiale - Blad
Lejetype
Kugle
Levetid @ temp.
65000 timer @ 45°C