OA80AP-11-1TB
OA80AP-11-1TB
Harsh Environment Fans
OA80AP-11-1TB
DigiKeys varenummer
1053-1079-ND
Producenter
Producentens varenummer
OA80AP-11-1TB
Beskrivelse
FAN AXIAL 80X38MM 115VAC TERM
Producentens standard leveringstid
12 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Ventilator Røraksial 115VAC Kvadratisk - 80mm L x 80mm H Kugle 30,0CFM (0,840m³/min) 2 terminaler
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
OA80AP-11-1TB Modeller
Kategori
Støj
36,0dB
Producenter
Orion Fans
Effekt (Watt)
9,00W
Serie
RPM
3000RPM
Emballage
Boks
Terminering
2 terminaler
Varestatus
Aktiv
Driftstemperatur
-4 – 176°F (-20 – 80°C)
Spænding - Nominel
115VAC
Godkendelsesagentur
cURus, TUV
Størrelse/dimension
Kvadratisk - 80mm L x 80mm H
Strømklassificering (AMPS)
0,120A
Bredde
38,00mm
Spændingsområde
103 – 126VAC
Luftgennemstrømning
30,0CFM (0,840m³/min)
Materiale - Ramme
Aluminium
Statisk tryk
0,220in H2O (54,8Pa)
Materiale - Blad
Polybutylen-terephthalat (PBT)
Lejetype
Kugle
Levetid @ temp.
60000 timer @ 40°C