OA60EC-UR-1WB
DigiKeys varenummer
1053-1809-ND
Producenter
Producentens varenummer
OA60EC-UR-1WB
Beskrivelse
FAN EC 60X25MM 95-264VAC
Producentens standard leveringstid
12 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Ventilator Røraksial 95 – 264VAC Kvadratisk - 60mm L x 60mm H Kugle 19,5CFM (0,546m³/min) 2 trådledere
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
OA60EC-UR-1WB Modeller
Kategori
Støj
31,0dB
Producenter
Orion Fans
Effekt (Watt)
2,40W
Serie
RPM
3950RPM
Emballage
Boks
Terminering
2 trådledere
Varestatus
Aktiv
Driftstemperatur
-4 – 158°F (-20 – 70°C)
Spænding - Nominel
95 – 264VAC
Godkendelsesagentur
CE, cURus, TUV, UR
Størrelse/dimension
Kvadratisk - 60mm L x 60mm H
Vægt
0,133lb (60,33g)
Bredde
25,00mm
Strømklassificering (AMPS)
0,050A
Luftgennemstrømning
19,5CFM (0,546m³/min)
Materiale - Ramme
Polybutylen-terephthalat (PBT)
Statisk tryk
0,170in H2O (42,3Pa)
Materiale - Blad
Polybutylen-terephthalat (PBT)
Lejetype
Kugle
Levetid @ temp.
50000 timer @ 40°C