SZBZX84B5V6LT1G er ikke på lager og kan placeres på restordre.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Parametrisk ækvivalent
onsemi
På lager: 2.569
Datablad
Parametrisk ækvivalent
onsemi
På lager: 0
Datablad
Similar
Diodes Incorporated
Similar
Central Semiconductor Corp
Diodes Incorporated
Central Semiconductor Corp
Nexperia USA Inc.
Dioder – Zener 5.6 V 250 mW ±2% Overflademontering SOT-23-3 (TO-236)
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
SZBZX84B5V6LT1G
DigiKeys varenummer
SZBZX84B5V6LT1GOSTR-ND - Tape & Reel (TR)
SZBZX84B5V6LT1GOSCT-ND - Afskåret tape (CT)
SZBZX84B5V6LT1GOSDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
SZBZX84B5V6LT1G
Beskrivelse
DIODE ZENER 5.6V 250MW SOT23-3
Producentens standard leveringstid
50 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
EDA/CAD-modeller
SZBZX84B5V6LT1G Modeller
Produktegenskaber
Filtrer lignende produkter
Kategori
Strøm - Lækstrøm @ Vr
1 µA @ 2 V
Mfr
Spænding - Fremløb (Vf) (maks.) @ If
900 mV @ 10 mA
Serie
Driftstemperatur
-65°C – 150°C (TJ)
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Klasse
Automotive
Varestatus
Aktiv
Kvalifikation
AEC-Q101
Spænding - Zener (Nom) (Vz)
Monteringstype
Overflademontering
Tolerance
±2%
Pakke/hus
Effekt - Maks.
250 mW
Leverandørs enhedspakning
SOT-23-3 (TO-236)
Impedans (maks.) (Zzt)
40 Ohms