BZX84B5V6Q-7-F er ikke på lager og kan placeres på restordre.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Parametrisk ækvivalent
Diodes Incorporated
På lager: 0
Datablad
Dioder – Zener 5.6 V 300 mW ±2% Overflademontering SOT-23-3
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
BZX84B5V6Q-7-F
DigiKeys varenummer
31-BZX84B5V6Q-7-FTR-ND - Tape & Reel (TR)
31-BZX84B5V6Q-7-FCT-ND - Afskåret tape (CT)
31-BZX84B5V6Q-7-FDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
BZX84B5V6Q-7-F
Beskrivelse
DIODE ZENER 5.6V 300MW SOT23
Producentens standard leveringstid
40 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Kategori
Spænding - Fremløb (Vf) (maks.) @ If
900 mV @ 10 mA
Mfr
Driftstemperatur
-65°C – 150°C (TJ)
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Klasse
Automotive
Varestatus
Aktiv
Kvalifikation
AEC-Q101
Tolerance
±2%
Pakke/hus
Effekt - Maks.
300 mW
Leverandørs enhedspakning
SOT-23-3
Impedans (maks.) (Zzt)
40 Ohms
Grundlæggende varenummer
Strøm - Lækstrøm @ Vr
1 µA @ 2 V