MM5Z5V1T1G er ikke på lager og kan placeres på restordre.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Direkte
Nexperia USA Inc.
På lager: 0
Datablad
Direkte
Nexperia USA Inc.
På lager: 0
Datablad
Similar
Diodes Incorporated
Similar
Diodes Incorporated
Panjit International Inc.
Comchip Technology
Comchip Technology
Rohm Semiconductor
Dioder – Zener 5.1 V 500 mW ±5,9% Overflademontering SOD-523
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
SC-76, SOD-523
MM5Z5V1T1G
DigiKeys varenummer
MM5Z5V1T1GOSTR-ND - Tape & Reel (TR)
MM5Z5V1T1GOSCT-ND - Afskåret tape (CT)
MM5Z5V1T1GOSDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
MM5Z5V1T1G
Beskrivelse
DIODE ZENER 5.1V 500MW SOD523
Producentens standard leveringstid
52 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
EDA/CAD-modeller
MM5Z5V1T1G Modeller
Kategori
Strøm - Lækstrøm @ Vr
2 µA @ 2 V
Mfr
Spænding - Fremløb (Vf) (maks.) @ If
900 mV @ 10 mA
Driftstemperatur
-65°C – 150°C
Tolerance
±5,9%
Effekt - Maks.
500 mW
Grundlæggende varenummer
Impedans (maks.) (Zzt)
60 Ohms