BZT585B5V1T-7 er ikke på lager og kan placeres på restordre.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Parametrisk ækvivalent
Diodes Incorporated
På lager: 0
Datablad
Similar
Panasonic Industry
På lager: 0
Datablad
Similar
Rohm Semiconductor
onsemi
onsemi
På lager: 695
Parametrisk ækvivalent
Dioder – Zener 5.1 V 350 mW ±2% Overflademontering SOD-523
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
BZT585B5V1T-7
DigiKeys varenummer
BZT585B5V1T-7DITR-ND - Tape & Reel (TR)
BZT585B5V1T-7DICT-ND - Afskåret tape (CT)
BZT585B5V1T-7DIDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
BZT585B5V1T-7
Beskrivelse
DIODE ZENER 5.1V 350MW SOD523
Detaljeret beskrivelse
EDA/CAD-modeller
BZT585B5V1T-7 Modeller
Kategori
Strøm - Lækstrøm @ Vr
2 µA @ 1 V
Mfr
Spænding - Fremløb (Vf) (maks.) @ If
1.1 V @ 100 mA
Driftstemperatur
-65°C – 150°C
Tolerance
±2%
Effekt - Maks.
350 mW
Grundlæggende varenummer
Impedans (maks.) (Zzt)
60 Ohms