MM5Z3V3T1G
DigiKeys varenummer
MM5Z3V3T1GOSTR-ND - Tape & Reel (TR)
MM5Z3V3T1GOSCT-ND - Afskåret tape (CT)
MM5Z3V3T1GOSDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
MM5Z3V3T1G
Beskrivelse
DIODE ZENER 3.3V 500MW SOD523
Producentens standard leveringstid
52 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Dioder – Zener 3.3 V 500 mW ±6,1% Overflademontering SOD-523
EDA/CAD-modeller
MM5Z3V3T1G Modeller
Kategori
Strøm - Lækstrøm @ Vr
5 µA @ 1 V
Mfr
Spænding - Fremløb (Vf) (maks.) @ If
900 mV @ 10 mA
Driftstemperatur
-65°C – 150°C
Tolerance
±6,1%
Effekt - Maks.
500 mW
Grundlæggende varenummer
Impedans (maks.) (Zzt)
95 Ohms