MM5Z12VT1G
DigiKeys varenummer
MM5Z12VT1GOSTR-ND - Tape & Reel (TR)
MM5Z12VT1GOSCT-ND - Afskåret tape (CT)
MM5Z12VT1GOSDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
MM5Z12VT1G
Beskrivelse
DIODE ZENER 12V 500MW SOD523
Producentens standard leveringstid
54 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Dioder – Zener 12 V 500 mW ±5,4% Overflademontering SOD-523
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
MM5Z12VT1G Modeller
Kategori
Strøm - Lækstrøm @ Vr
100 nA @ 8 V
Mfr
Spænding - Fremløb (Vf) (maks.) @ If
900 mV @ 10 mA
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Driftstemperatur
-65°C – 150°C
Varestatus
Aktiv
Monteringstype
Overflademontering
Spænding - Zener (Nom) (Vz)
Pakke/hus
Tolerance
±5,4%
Leverandørs enhedspakning
SOD-523
Effekt - Maks.
500 mW
Grundlæggende varenummer
Impedans (maks.) (Zzt)
25 Ohms