FQD8P10TM
DigiKeys varenummer
FQD8P10TMTR-ND - Tape & Reel (TR)
FQD8P10TMCT-ND - Afskåret tape (CT)
FQD8P10TMDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
FQD8P10TM
Beskrivelse
MOSFET P-CH 100V 6.6A DPAK
Producentens standard leveringstid
10 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
P-kanal 100 V 6,6A (Tc) 2,5W (Ta), 44W (Tc) Overflademontering TO-252AA
Kategori
Vgs(th) (maks.) @ Id
4V @ 250µA
Mfr
Gate-ladning (Qg) (maks.) @ Vgs
15 nC @ 10 V
Serie
Vgs (maks.)
±30V
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Inputkapacitans (Ciss) (maks.) @ Vds
470 pF @ 25 V
Varestatus
Aktiv
Effektspredning (maks.)
2,5W (Ta), 44W (Tc)
FET-type
Driftstemperatur
-55°C – 150°C (TJ)
Teknologi
Monteringstype
Overflademontering
Afladning til kildespænding (Vdss)
100 V
Leverandørs enhedspakning
TO-252AA
Strøm - Kontinuerlig afladning (Id) @ 25°C
Pakke/hus
Drivspænding (maks. Rds til, min. Rds til)
10V
Grundlæggende varenummer
Rds on (maks.) @ Id, Vgs
530mOhm @ 3,3A, 10V