BZX84C6V2LT1G er ikke på lager og kan placeres på restordre.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Similar
Central Semiconductor Corp
På lager: 4.268
Datablad
Similar
Panjit International Inc.
På lager: 2.440
Datablad
Central Semiconductor Corp
Dioder – Zener 6.2 V 250 mW ±6% Overflademontering SOT-23-3 (TO-236)
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
SOT-23-3
BZX84C6V2LT1G
DigiKeys varenummer
BZX84C6V2LT1GOSTR-ND - Tape & Reel (TR)
BZX84C6V2LT1GOSCT-ND - Afskåret tape (CT)
BZX84C6V2LT1GOSDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
BZX84C6V2LT1G
Beskrivelse
DIODE ZENER 6.2V 250MW SOT23-3
Producentens standard leveringstid
50 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Kategori
Impedans (maks.) (Zzt)
10 Ohms
Mfr
Strøm - Lækstrøm @ Vr
3 µA @ 4 V
Serie
Spænding - Fremløb (Vf) (maks.) @ If
900 mV @ 10 mA
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Driftstemperatur
-65°C – 150°C (TJ)
Varestatus
Aktiv
Tolerance
±6%
Leverandørs enhedspakning
SOT-23-3 (TO-236)
Effekt - Maks.
250 mW