BZX84C6V2 TR
DigiKeys varenummer
BZX84C6V2CSTR-ND - Tape & Reel (TR)
BZX84C6V2CSCT-ND - Afskåret tape (CT)
BZX84C6V2CSDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
BZX84C6V2 TR
Beskrivelse
DIODE ZENER 6.2V 350MW SOT23
Producentens standard leveringstid
14 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Dioder – Zener 6.2 V 350 mW ±5% Overflademontering SOT-23
Kategori
Strøm - Lækstrøm @ Vr
3 µA @ 4 V
Mfr
Spænding - Fremløb (Vf) (maks.) @ If
900 mV @ 10 mA
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Driftstemperatur
-65°C – 150°C
Varestatus
Aktiv
Tolerance
±5%
Leverandørs enhedspakning
SOT-23
Effekt - Maks.
350 mW
Grundlæggende varenummer
Impedans (maks.) (Zzt)
10 Ohms