BZX84C56LT1G | |
|---|---|
Producenter | |
Producentens varenummer | BZX84C56LT1G |
Beskrivelse | DIODE ZENER 56V 250MW SOT23-3 |
Producentens standard leveringstid | 52 uger |
Kundereference | |
Detaljeret beskrivelse | Dioder – Zener 56 V 250 mW ±7% Overflademontering SOT-23-3 (TO-236) |
Datablad | Datablad |
EDA/CAD-modeller | BZX84C56LT1G Modeller |
Kategori | Impedans (maks.) (Zzt) 200 Ohms |
Mfr | Strøm - Lækstrøm @ Vr 50 nA @ 39.2 V |
Serie | Spænding - Fremløb (Vf) (maks.) @ If 900 mV @ 10 mA |
Emballage Tape & Reel (TR) Afskåret tape (CT) Digi-Reel® | Driftstemperatur -65°C – 150°C (TJ) |
Varestatus Aktiv | Monteringstype Overflademontering |
Spænding - Zener (Nom) (Vz) | Pakke/hus |
Tolerance ±7% | Leverandørs enhedspakning SOT-23-3 (TO-236) |
Effekt - Maks. 250 mW | Grundlæggende varenummer |