MM3Z10VST1G
DigiKeys varenummer
MM3Z10VST1GOSTR-ND - Tape & Reel (TR)
MM3Z10VST1GOSCT-ND - Afskåret tape (CT)
MM3Z10VST1GOSDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
MM3Z10VST1G
Beskrivelse
DIODE ZENER 10V 300MW SOD323
Producentens standard leveringstid
53 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Dioder – Zener 10 V 300 mW ±2% Overflademontering SOD-323
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
MM3Z10VST1G Modeller
Kategori
Strøm - Lækstrøm @ Vr
500 nA @ 6 V
Mfr
Spænding - Fremløb (Vf) (maks.) @ If
900 mV @ 10 mA
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Driftstemperatur
-65°C – 150°C (TJ)
Varestatus
Aktiv
Monteringstype
Overflademontering
Spænding - Zener (Nom) (Vz)
Pakke/hus
Tolerance
±2%
Leverandørs enhedspakning
SOD-323
Effekt - Maks.
300 mW
Grundlæggende varenummer
Impedans (maks.) (Zzt)
15 Ohms