BZX84C3V3LT1G
DigiKeys varenummer
BZX84C3V3LT1GOSTR-ND - Tape & Reel (TR)
BZX84C3V3LT1GOSCT-ND - Afskåret tape (CT)
BZX84C3V3LT1GOSDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
BZX84C3V3LT1G
Beskrivelse
DIODE ZENER 3.3V 250MW SOT23-3
Producentens standard leveringstid
50 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Dioder – Zener 3.3 V 250 mW ±6% Overflademontering SOT-23-3 (TO-236)
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
BZX84C3V3LT1G Modeller
Kategori
Impedans (maks.) (Zzt)
95 Ohms
Mfr
Strøm - Lækstrøm @ Vr
5 µA @ 1 V
Serie
Spænding - Fremløb (Vf) (maks.) @ If
900 mV @ 10 mA
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Driftstemperatur
-65°C – 150°C (TJ)
Varestatus
Aktiv
Tolerance
±6%
Leverandørs enhedspakning
SOT-23-3 (TO-236)
Effekt - Maks.
250 mW