OSTTJ030150
OSTTJ030150
OSTTJ030150
DigiKeys varenummer
ED2921-ND
Producenter
Producentens varenummer
OSTTJ030150
Beskrivelse
TERM BLOCK PLUG 3POS 7.62MM
Detaljeret beskrivelse
3 Position Klemmeblok Stik, Hunfatninger 0,300" (7,62mm) Frithængende (In-Line)
Kategori
Monteringstype
Frithængende (In-Line)
Producenter
On Shore Technology Inc.
Spænding - UL
300 V
Serie
Trådtykkelse eller område - AWG
12-24 AWG
Driftstemperatur
-30°C – 105°C
Varestatus
Aktiv
Klassifikation for materiales brandfarlighed
UL94V-0
Type
Stik, Hunfatninger
Moment - Skrue
0,56Nm (5,0Lb-In)
Antal positioner
3
Lednings afisoleringslængde
7-8mm
Positioner pr. niveau
3
Kontaktmateriale
Messing
Antal niveauer
1
Afstand
0,300" (7,62mm)